Interesujecie się programowaniem Ciekawi Was na jakiej zasadzie działają aplikacje, takie jak Gmail czy Facebook Chcielibyście wdrożyć się w świat nowych technologii i zacząć poszerzać swoje kompetencje przyszłości A może zależy Wam na tym, by dowiedzieć się jak buduje się aplikacje internetowe po to, by zacząć robić to w praktyce pod okiem eksperta
Jeśli choć na część z tych pytań odpowiedział*ś tak, zapraszamy na serię warsztatów dotyczących tworzenia aplikacji internetowych! To super szansa na przekonanie się, czy ten kierunek rozwoju jest dla Ciebie. Pamiętajcie, że to właśnie specjalistów i specjalistek z tej branży szuka się dziś najczęściej. Warsztaty poprowadzi Dominik Kalinowski, Angular Web Developer z firmy ValueAdd, której częścią jest House of Angular - zespół osób dzielących szczerą pasję oraz starających się regularnie poszerzać swoją wiedzę dotyczącą tej technologii. Obok pracy nad różnorakimi projektami zajmują się oni rozwojem społeczności miłośników Angulara, co realizuje się między innymi prowadzeniem angular.love - największego bloga w Polsce poświęconego tej tematyce. Czemu konkretnie będą poświęcone warsztaty?Nasze COTYGODNIOWE spotkania rozpoczniemy od poznania podstaw programowania oraz zasad działania stron/aplikacji internetowych, ale na dalszym etapie skupimy się konkretnie na tworzeniu frontendu aplikacji internetowych z wykorzystaniem frameworka Angular (v.12). Jeśli nie rozumiesz kilku słów z poprzedniego zdania - nie przejmuj się! Te warsztaty nadal są dla Ciebie, a te pojęcia wyjaśnimy już podczas pierwszego spotkania. Poza tym skupimy się na następujących zagadnieniach: Omówienie technik tworzenie stron internetowych (html, css, js, ts).
Podstawy programowania stron oraz algorytmika w języku javascript/typescript.
Tworzenie aplikacji internetowych (SPA przy użyciu framework’u Angular).
Komunikacja z serwerem, wielowątkowość, promises & rxjs observables.
System kontroli wersji git
Projekt (omawianie kolejnych fragmentów aplikacji oraz ich tworzenie ze wsparciem osoby prowadzącej).
Przegląd różnych gałęzi informatyki, oraz realiów rynku pracy w IT. Do kogo skierowane są warsztaty?Do wszystkich zainteresowanych w wieku od 13 do 25 lat. Nie musicie znać się na programowaniu, ale możecie Prowadzący dostosuje poziom zajęć do potrzeb grupy i indywidualnych uczestników/uczestniczek. W jakiej formule będą odbywały się zajęcia i czy potrzebujesz sprzętu? Zajęcia będą odbywały się w każdą środę (do końca roku) o 17:30 i będą prowadzone w formie stacjonarnej w Centrum Młodzieżowym Międzyczas. Przewidujemy możliwość prowadzenia transmisji na żywo (oraz jej nagrywania) dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce. Przewidziana jest również dobrowolna praca w domu między zajęciami z możliwością konsultacji z prowadzącym. Dysponujemy laptopami dla 4 osób. Pozostałych uczestników poprosimy o przyniesienie swojego sprzętu. Optymalna ilość uczestników/uczestniczek na miejscu to 8 osób. Spotkania odbywają się co tydzień, ważna jest więc Wasza regularność! Jak wziąć udział w warsztatach?Udział jest w pełni bezpłatny, chętnych zapraszamy do dołączenia do grupy, gdzie poznacie się z prowadzącym i dowiecie się więcej szczegółów:
https://join.slack.com/.../zt-whrefqrm...
Zapraszamy do Międzyczasu!